• Ekim 06, 2019 Sağlıklı Tarifler

  Matcha ve chia ile hazırladığımız bu hızlı ve kolay puding, hem çok sağlıklı hem lezzetli hem de oldukça besleyici bir tarif oldu.

  Matcha çok yönlüdür ve pek çok şekilde kullanılabilir. Geleneksel bir sıcak çay olarak içebilir, lezzetli bir latte haline getirebilir veya tariflerinize bir lezzet eklemek için pişirme ve pişirme içinde kullanabilirsiniz.

  Şef: Begüm Çillov Kılıç, Glütensiz Matcha Chia Puding, Sağlıklı Puding
 • Ekim 05, 2019 Sağlıklı Tarifler

  Lezzetli, besleyici ve tabii ki pratik bir kinoalı salatası ile sofralarınıza sağlık getirin.

   

  Tarif: Begüm Çillov Kılıç, Wefood, Kinoa Salatası
 • Eylül 28, 2019

  Besin değerleri ve protein bakımından oldukça zengin olan Maca; düşük enerji, kronik yorgunluk, halsizlik gibi durumlara iyi geliyor. Aynı zamanda kısırlıktan rahat bir menopoz dönemine, devamlı zinde kalmaktan stresi azaltmaya kadar da insan sağlığına birçok faydası bulunuyor. Mutfaktayusufvar'ın bu şahane besin kaynağı ile nefis bir bar geliştirdi. Sizi heyecanla yepyeni tarifimize davet ediyoruz!👨🏻‍🍳

  Maca, Protein Bar, MutfaktaYusufVar
 • Eylül 22, 2019 Sağlıklı Tarifler

  Birkaç sene önce şans eseri, avokado ve frambuazın enginarla birlikteliklerinden çok haz aldığımı fark ettim. Bu sefer daha da besleyici olması için, genelde tadı herşeyle uyumlu olabilen kinoa ile birleştirmeye karar verdim.

  Kinoa, ıspanakla aynı aileden gelen bir bitkinin tohumudur. Tahıl değildir, gluten içermez ancak tahıl gibi kullanılır. Bitkisel protein, lif, demir, magnezyum ve antioksidan kaynağıdır. Metabolizmayı düzenler, kandaki oksijen miktarını arttırır, kilo kontrolü için uygun bir besindir. İçeriğindeki lizin sayesinde doku onarıcı özelliği de bulunur.

  Şef: Zeynep Ağaoğulları, Avokado ve Frambuaz Sos eşliğinde Kinoalı Enginar
 • Eylül 21, 2019

  Brezilya Cevizli Raw Bar tarifi

  Brezilya Cevizli Raw Bar, Ahmet Budak