Brezilya Cevizi

En doğal Selenyum kaynağı Brezilya Cevizidir.

Brezilya cevizi Amazon bölgesine has muazzam büyüklükte 40 metrenin üzerinde uzunluğa sahip, 2 metre çapındaki ağaçlarda, özellikle Bolivya ve Peru’da yetiştirilir.

Brezilya cevizi /  fındığını diğer tüm kuruyemişlerimizden ayıran özelliği içeriğinde bulunan selenyum miktarıdır.

Brezilya cevizinde, kendinden sonra en yoğun selenyum kaynağı ürün olan istiridyenin 10 katı oranında, 3’üncü en yoğun selenyum kaynağı ürün olan ton balığının ise 20 katından daha fazla selenyum bulunuyor.

gluten-icermez
koruyucu-icermez
yuksek-protein
yuksek-vitamin
yuksek-lif
gluten-icermez
yuksek-protein
yuksek-lif
koruyucu-icermez
yuksek-vitamin
1049349_620x360

Brezilya Cevizi

Brezilya Cevizi içeriğindeki vitamin, antioksidan ve mineralleriyle sağlık açısından çok önemli bir kuruyemiş olduğunu belirten Dyt. Eriş, “Ancak ürünü asıl özel ve eşsiz yapan, içeriğindeki selenyum miktarı. Bin gram Brezilya cevizinde yaklaşık 1917 microgram selenyum bulunuyor. Bu oran ile Brezilya cevizi, bu miktarda doğal selenyum kaynağı olan tek gıda ürünü. Brezilya cevizinde, kendinden sonra en yoğun selenyum kaynağı ürün olan istiridyenin 10 katı oranında, 3’üncü en yoğun selenyum kaynağı ürün olan ton balığının ise 20 katından daha fazla selenyum bulunuyor.Vücudun yeterli miktarda selenyum alması için günde 4-5 adet Brezilya cevizinin tüketilmesi yeterlidir” dedi.

Nasıl Tüketilir ? 

Kuruyemişler arasında en düşük karbonhidrat oranına sahip olan Brezilya cevizi, erkeklerde sperm kalitesini ve testosteron seviyesini, kadınlarda da doğurganlığı arttırıyor. Selenyumun yanında iyi bir protein kaynağı olan Brezilya cevizi, sporcular tarafından özellikle düşük karbonhidrat seviyesi nedeniyle oldukça tercih ediliyor. Son yıllarda yapılan araştırmalar, selenyumun başta kanser olmak üzere pek çok hastalığın önlenebilmesinde önemli bir rolü olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, birçok çiğ kuruyemiş gibi, Brezilya cevizinin de, glutensiz olduğu unutulmamalı. Kendisini ayrıştıran özellikleri sebebiyle Brezilya cevizi, atıştırmalık olarak değil ‘süper gıda’ kategorisinde. Yine Peru ve Bolivya’da yetişen, kinoa ve chia gibi ürünlerle beraber değerlendiriliyor”.
brezilya cevizi
brezilya-cevizi

Tarihçesi

Güney Amerika’dan tüm dünyaya yayılan özel bir lezzet! İçerisinde faydalı yağlar bulunduran Brezilya cevizi, besleyici olduğu kadar lezzetiyle de adından söz ettiriyor. Diğer ceviz türlerine göre daha yağlı olan bu cevizi atıştırmalık dışında tatlı tariflerinizde de kullanabilirsiniz.

Diğer Ürünler

İLETİŞİM

Merkez
Göktürk Merkez Mah. Kılıncı Göl Sok. Pine Homes Sitesi D:5
Kemerburgaz / İstanbul

 

Dağıtım Adresi
Giyimkent Sitesi Ticaret Caddesi No:99/A
Esenler / İstanbul

 

Telefon : +90 212 999 58 80
info@dogavera.com.tr