Chia Unu

Chia çiğ olarak tüketebileceğiniz doyurucu ve besleyici bir besin kaynağıdır. Glutensiz Wefood Chia Unu doğal bir omage-3 yağ asidi içerir. Çözünür ve çözünemez lif, vitamin, protein, mineral ve doğal antioksidanlardan oluşur.
**Şeker içermez. **Katkı ve koruyucu bulunmaz. ** Yüksek lif ve protein içerir. ** Glutensiz beslenen bireyler için uygundur.
Wefood Chia Unu ambalajı 250 gr’dır.
Kullanımı: 
Sabah kahvaltılarında gevrek, yulaf ve müsli ile birlikte tüketebilirsiniz.
Salatalara, çorbalara, yoğurtlara, tatlılara koyabilirsiniz.
Chia tohumu çiğ olarak tüketilir, pişirilmez.
gluten-icermez
koruyucu-icermez
yuksek-protein
yuksek-vitamin
yuksek-lif
gluten-icermez
yuksek-protein
yuksek-lif
koruyucu-icermez
yuksek-vitamin
Chia Unlu Mus

Chia Unlu Mus

1/3 su bardağı chia tohumu

1 su bardağı süt (Dilerseniz badem sütü kullanabilirsiniz)

2 yemek kaşığı kakao

1 yemek kaşığı bal

1 çay kaşığı tarçın

Tüm malzemeleri geniş bir kapta karıştırın.Yaklaşık 8 saat kadar buzdolabında bekletin.Dolaptan çıkardıktan sonra karışımı robottan geçirin.

Nasıl Tüketilir ?

Chia tohumu, semtimize gelen yeni bir komşu gibi birkaç yıldır. Mutfağımızın öyle demirbaş isimlerinden değildi ama son zamanlarda tanıyıp pek sevdik kendisini.Dahil olduğu tariflere görüntüsüyle şıklık, içindeki bolca protein ve besin lifi sayesinde sağlık kattı, mutfaklarımıza bir ferahlık getirdi, doğruya doğru.Biz de istedik ki şu diyet telaşlarının yoğunlaştığı günlerde yine ondan destek alalım, birkaç yıldır hayatımıza yeni yeni dahil etmeye başladığımız bu güzeli 2017 baharında da sofralarımızdan eksik etmeyelim.
chia unu
chia-tohumu

Tarihçesi

“Chia tohumları Meksika ile Guatemala’ya özgü, nane ailesine ait çiçekli bir bitkiden elde ediliyor. Chia ilk kez M.Ö. 3500 yıllarında Aztekler tarafından kullanılmaya başlandı. Özellikle Meksika vadisinde yetişen bitki Aztek diyetinin temel taşlarından biridir. Güney Amerika yerlileri yüzlerce yıl bitkinin tohumlarını ayıklayarak kimi zaman ham haliyle kimi zaman suya ya da başka besinlere karıştırarak tüketmişlerdir. Yıllarda bozulmadan saklanabilen chia ununu uzun yolculuklar ve savaşlarda yanlarında taşıyarak enerji ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Chia tohumları genellikle 1 milimetre çapında, ovaldir”

Diğer Ürünler

İLETİŞİM

Merkez
Göktürk Merkez Mah. Kılıncı Göl Sok. Pine Homes Sitesi D:5
Kemerburgaz / İstanbul

 

Dağıtım Adresi
Giyimkent Sitesi Ticaret Caddesi No:99/A
Esenler / İstanbul

 

Telefon : +90 212 999 58 80
info@dogavera.com.tr