Ürün detay paylaş

Wefood Glutensiz Teff Unu 380 gr (8681749104314)

Marka : Wefood
Fiyat : ₺34,90(KDV Dahil)

Teff, Kuzey Etiyopya başta olmak üzere yetiştirildiği bölgede yılda bir kez ekilen bir bitki türüdür. Tohumları çok ufak taneli, yumuşak ve hafif tatlıdır. Teff Unu da bu çok özel bitkinin tohumlarının öğütülmesiyle elde edilir. 

ADET

Artır Azalt

Teff Unu Nedir?

Teff, Kuzey Etiyopya başta olmak üzere yetiştirildiği bölgede yılda bir kez ekilen bir bitki türüdür. Tohumları çok ufak taneli, yumuşak ve hafif tatlıdır. Teff Unu da bu çok özel bitkinin tohumlarının öğütülmesiyle elde edilir. Glutensiz olması, bolca protein içermesi ve aminoasitlerce zengin olması sebebiyle son dönemde sıkça kullanılan süper gıdalardan biri olmuştur. Vegan beslenen kişilerin protein ihtiyacını karşılamaya yardımcıdır.

Wefood Teff Unu GDO’suz, glutensiz, vegan ve şeker ilavesizdir.

Tüm ürünlerimizde olduğu gibi Wefood Teff Unu da katkısız, koruyucusuz, renklendiricisiz ve %100 orijinaldir.

Tazeliğini korumak ve kullanım kolaylığı sağlamak için 380 gr cam kavanoz ile paketlenmiştir.

 

Teff Unu Nasıl Kullanılır?

Başta ekmek ve hamur işleri olmak üzere un kullandığınız tüm tariflerin yapımında kullanabilirsiniz. Birbirinden lezzetli ekmekler, pastalar, kekler, börekler ve kurabiyeleri hazırlayabilirsiniz. Beyaz un türevleri ile elde edilen kıvamları teff unuyla yakalamak biraz zor olabileceği için farklı bitkisel unlarla karıştırarak kullanmanızı öneririz.

 

 

 

Teff Unu
Besin Dğerleri (100 g için)
Enerji 336 kcal / 1406 kj
Protein 10,7 g
Karbonhidrat 71 g
Toplam Yağ 3 g
Kolesterol 2 g
Şeker 1 g