Glutensiz Yulaflı Cevizli Çikolata, özel üretim glutensiz yulaf ezmesi ve ceviz içeren tatlı bir atıştırmalık türünü oluşturuyor. Yulaf ezmesi ve ceviz ile birlikte üretilmesinden dolayı bu çikolata çeşidi, bileşen ve lezzet bakımından zengin; kalori bakımından ise standart alternatiflerine kıyasla daha hafif bir tüketim sağlıyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

79,90 TL KDV Dahil
89,90 TL KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün

Yulaf ezmesi, buğdaygiller familyasına ait bir tahıl olan yulafın kepeksiz ve yenilebilir kısımlarından elde ediliyor. İri taneli olacak şekilde öğütülen yulaf ezmesi, görünümü ve büyüklüğü itibarıyla ilk bakışta kahvaltılık gevreği andırıyor. Diğer tahıl çeşitlerine nazaran çok daha hafif bir tada sahip olan bu besin türü, ana veya yardımcı gıda olarak çeşitli besinlerle tüketilebiliyor.

 

Menşe: Rusya

 

 

İçindekiler: Yulaf Ezmesi

89,90 TL KDV Dahil

Fıstık ezmesi, yer fıstığının iç kısmının kabuksuz bir şekilde öğütülmesi ve püre haline getirilmesiyle elde edilen bir gıda çeşidini oluşturuyor. Kabuklarından ayrılmadan bütün olarak kavrulan fıstıklar, sonrasında sadece tohumların içi kalacak şekilde temizleniyor. Ardından ince bir şekilde öğütülerek tamamen ezme formuna getiriliyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

İçindekiler: Kavrulmuş Yer Fıstığı

139,90 TL KDV Dahil
219,90 TL KDV Dahil

Ballı fıstık ezmesi, yer fıstıklarının kavrularak öğütülmesi ve içerisine ham bal eklenmesiyle elde edilen tatlı bir gıda çeşidini oluşturuyor. Öncesinde kavrulmuş fıstıklar öğütülerek püre benzeri bir kıvama getiriliyor. Bu şekilde yoğun aromalı fakat tatlılık bakımından nötr bir ürün elde ediliyor. Ardından içerisine bal ilave edilerek tatlılık seviyesinin artması sağlanıyor. Böylece rafine şeker içeren ürünlere nazaran vücutta daha kolay sindirilebilen, dengeli bir lezzet elde ediliyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

İçindekiler: %95 Kavrulmuş Yer Fıstığı, %5 Bal

229,90 TL KDV Dahil

Çikolatalı hurmalı fındık ezmesi; rafine şeker, tatlandırıcı ve yapay aroma verici maddeler içermeyen formülüyle piyasadaki fındık kremalarına alternatif doğal bir ürün çeşidini oluşturuyor. Güvenilir formülüyle öne çıkan bu çikolatalı fındık ezmesi, sadece hurma ile tatlandırıldığı için hem ideal bir tatlılık seviyesine hem de zengin bir aromaya sahip oluyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

İçindekiler: %67 Fındık, %20 Hurma Özlü Bitter Çikolata, %13 Hurma Özü, (%50 Kakao Kuru Madde Oranı)

384,90 TL KDV Dahil

Organik tahin tanımı; GDO’lu tohum ve zirai ilaç benzeri kimyasallar kullanılmadan üretilen susam tohumlarının öğütülmüş hali için kullanılıyor. Temizlenerek kabuklarından ayrılan tohum içleri, posası ve kendi yağıyla birlikte pürüzsüz, akışkan ve aynı zamanda yoğun bir kıvama getiriliyor. Organik tahinin tadı, damakta susam aromasının konsantre olarak duyumsandığı, tatlılık bakımından ise nötr bir his bırakıyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

 

İçindekiler: Susam

264,90 TL KDV Dahil

Hurma özü, rafine şeker yerine kullanılabilen doğal ve işlenmemiş bir tatlandırıcı alternatifini oluşturuyor. Soğuk presleme yöntemiyle elde edilen ürün, ısıl işleme maruz kalmadığı için besin değerini mümkün olan en yüksek seviyede koruyabiliyor. Kıvam bakımından bala benzeyen hurma özü, doğal yapısı korunarak üretildiği için hurma aromasının damakta yoğun bir şekilde hissedilebilmesini sağlıyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

İçindekiler: Hurma Özü

186,90 TL KDV Dahil

Keçiboynuzu özü, baklagiller familyasına ait harnup (keçiboynuzu) bitkisinden elde edilen yoğun formüllü bir gıda çeşidini oluşturuyor. Keçiboynuzu pekmezinden farklı olarak kaynatılmadan üretilen ürün, yüksek ısıya maruz kalmadığı için daha taze bir aromaya ve yüksek besin değerine sahip oluyor. Koyu kahverengi görünümü ve hurma benzeri tadının yanı sıra, akışkanlık bakımından ise balı andırıyor.

Menşe: Türkiye

İçindekiler: Organik Keçiboynuzu Özü

184,90 TL KDV Dahil

Organik dut özü, organik tarım ile üretilmiş dutlardan elde edilen tatlı bir besin türünü oluşturuyor. Konsantre bir yapıya sahip olan ürün, görünüm olarak dut pekmezine benzemekle birlikte, kaynatma yerine sıkma ve süzme yöntemiyle elde ediliyor. Böylece besin değerini daha fazla koruyarak, dut özü pekmezi özelliklerine nazaran beslenmeye daha fazla katkı sağlıyor. Doğal meyve içeriğinden dolayı yüksek tatlılık seviyesine sahip olan ürün, ilk tadımda ise damakta hafif mayhoş bir his uyandırıyor.

 

Menşe: Türkiye

 

İçindekiler: Organik Dut Özü

184,90 TL KDV Dahil

Keçiboynuzu özü, keçiboynuzu meyvelerinin soğuk presleme yoluyla sıkılmasından elde edilen tatlı bir gıda çeşidini oluşturuyor. Keçiboynuzu özünün üretiminde, meyvelerin yenilebilir kısımları kaynatılmadan soğuk sıkım ile öz haline getiriliyor. Keçiboynuzu pekmezi nasıl yapılır sorusunun yanıtını ise biliyor olmalısınız. Harnup pekmezi olarak da bilinen keçiboynuzu pekmezi, üretim sürecinde uzun süre boyunca kaynatılarak sulandırılıyor. Bu yönüyle keçiboynuzu özü özellikleri, besin değeri bakımından keçiboynuzu pekmezi özelliklerine göre sayıca daha fazla oluyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

 

İçindekiler: Organik Keçiboynuzu Özü

319,90 TL KDV Dahil

Dut özü, dutların herhangi bir ısıl işlem uygulanmadan sıkılmasıyla elde edilen doğal bir gıda çeşidini oluşturuyor. Kıvamı bala benzeyen ürün, elde ediliş yöntemi bakımından dut pekmezi ve dut şurubundan ayrılıyor. Buna göre “Dut pekmezi, dut özü ve dut şurubu nedir, farkları nelerdir?” sorusunu kısaca şöyle yanıtlamak mümkün: Dut pekmezi dutların kaynatılıp sulandırılmasıyla elde edilirken, dut şurubu meyvelerin süzülerek çıkarılmış suyundan oluşuyor. Dut özünün yapımında ise dutlar, yenmeyen kısımları tamamen temizlenerek soğuk sıkım yöntemiyle presleniyor. Böylece ortaya yoğun kıvamlı ve homojen, besin değeri korunarak üretilmiş tatlı bir gıda çıkıyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

 

İçindekiler: Organik Dut Özü

324,90 TL KDV Dahil

Organik elma suyu konsantresi, organik tarım ile üretilen elmalardan elde edilmiş, sıvı forma sahip doğal bir tatlandırıcı çeşidini oluşturuyor. Peki, organik elma suyu konsantresi ile normal elma konsantresi arasındaki farkların neler olduğunu biliyor muydunuz? Şöyle ki organik elma suyu konsantreleri, GDO’lu tohum ve zirai ilaç kullanılmadan; atalık tohumlarla ve yüzde 100 doğal ortamda yetiştirilmiş elmalardan üretiliyor. Bu sayede yüksek besin değerine sahip olmakla birlikte; katkı maddesi, koruyucu ve renklendirici de ilave edilmeden tüketime sunuluyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

İçindekiler: Elma Suyu Konsantresi

199,90 TL KDV Dahil

Kahvaltı öğünlerini şık hale getiren gronola kapsül artık Wefood ürün gamında. Gronola kapsül ürünümüz sadeliğiyle göz kamaştırıyor. Kahvaltı öğününleriniz artık daha havalı! Görselde bulunan granola ve meyveler ürüne dahil değildir, görsel amaçlıdır.

94,90 TL KDV Dahil

Hurma özü, rafine şeker yerine kullanılabilen doğal ve işlenmemiş bir tatlandırıcı alternatifini oluşturuyor. Soğuk presleme yöntemiyle elde edilen ürün, ısıl işleme maruz kalmadığı için besin değerini mümkün olan en yüksek seviyede koruyabiliyor. Kıvam bakımından bala benzeyen hurma özü, doğal yapısı korunarak üretildiği için hurma aromasının damakta yoğun bir şekilde hissedilebilmesini sağlıyor.

 

Menşe: Türkiye

 

 

İçindekiler: Hurma Özü

319,90 TL KDV Dahil

Karadut özü, olgun karadutların suyundan elde edilen bitkisel kaynaklı bir tatlandırıcı çeşidi. Homojen bir yapıya sahip olan bu besin, renk ve kıvam bakımından karadut pekmezine benziyor. Ancak pişirilmeden üretildiği için taze aroması ve yüksek besin değeri açısından bir adım öne çıkıyor.

Menşe: Türkiye

319,90 TL KDV Dahil

Avantaj Paketi İçindekiler: Wefood Şekersiz Sade %100 Fıstık Ezmesi 300 gr x 3

 

Menşe: Türkiye

 

 

 

İçindekiler: Kavrulmuş Yer Fıstığı

629,90 TL KDV Dahil

Organik yulaf ezmesi, organik tarım sertifikasına sahip olan yulaflardan üretilmiş bir besin alternatifini oluşturuyor. Bu doğrultuda hiçbir GDO, yapay gübre ve zirai ilaç müdahalesine uğramadan yetişen yulaflar, iri ve parçalı bir formda yulaf ezmesi haline getiriliyor. Hafif bir tada sahip olan yulaf ezmesi, süt ve yoğurt gibi gıdalarla birlikte keyifli ve pratik bir tüketim sunuyor.

 

 

Menşe: Türkiye

 

 

79,90 TL KDV Dahil
1 2 3 4 >

 

 

 

Wefood Atıştırmalık & Kahvaltılık

Beslenmesine özen gösterenler iyi bilir: İhtiyaç duyulan temiz içerikli ve lezzetli besinlere ulaşmak, çoğu zaman bir hayli zorlayıcı olabiliyor! Doğallığı ve lezzeti aynı anda sunmayı hedefleyen Wefood ise, tüm öğünler için hem keyifle tüketilen hem de güvenilir içeriklere sahip alternatifler sunuyor. Buna, kahvaltı ve ara öğünler de dahil!

Wefood, Sağlıklı Atıştırmalık & Kahvaltılık kategorisinde sizler için besleyici kahvaltılıklar, tok tutan atıştırmalıklar ve rafine şekersiz tatlı alternatiflerini bir arada sunuyor. Lezzeti tüketiciler, doğallığı tarım otoriteleri tarafından tescillenen bu ürünler; hedefe yönelik beslenmeyi bir ihtiyaç olmaktan çıkarıp gurme bir deneyime dönüştürüyor!

Sağlıklı Atıştırmalık & Kahvaltılık Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Sağlıklı atıştırmalık & kahvaltılık; faydalı bileşen oranı yüksek doğal ham maddelerle üretilen ve herhangi bir katkı maddesi içermeyen atıştırmalık ve kahvaltılık gıdaları ifade ediyor. Kahvaltılık gevrekler, yulaf alternatifleri ve ezme ürünler bu grubun içerisinde kahvaltılık sınıfına girerken; atıştırmalıklar arasında ise meyve bazlı şekerlemeler, rafine şeker içermeyen çikolatalar, kurabiyeler ve krakerler sayılabiliyor.   

Wefood’un Sağlıklı Atıştırmalık & Kahvaltılık Çeşitleri Nelerdir?

Wefood sağlıklı atıştırmalık & kahvaltılık çeşitleri arasında öğünleri ziyafete dönüştürecek pek çok farklı ürün seçeneği bulunuyor! Glutensiz Yulaf Ezmesi, Granola, Organik Tahin, Fındık Ezmeleri ve Fıstık Ezmeleri kategorilerinde birbirinden lezzetli ve faydalı kahvaltılık ürünler sunan Wefood, güne iyi beslenmenin verdiği iç huzuruyla başlamaya yardımcı oluyor!   

Wefood, bu kategori içerisinde ara öğünler için de doyurucu, faydalı ve lezzetli seçenekler sunmayı unutmuyor! Süper Kuruyemişler, Sağlıklı Atıştırmalıklar, Meyve Topları ve Artizan Çikolatalar başlıkları altında toplanan bu lezzetler; ani tatlı krizlerini gidermek, enerji toplamak ve açlık hissini bastırmak adına da güçlü destekçiler oluyor!

Wefood Sağlıklı Atıştırmalık & Kahvaltılık Çeşitleri Nasıl Yapılır?

Wefood gerek sağlıklı atıştırmalık gerekse de organik ve doğal kahvaltılık ürünlerin yapımında her zaman olduğu gibi birinci kalite ve organik tarım sertifikasına sahip ham maddeleri tercih ediyor. GDO’lu tohum ya da zirai ilaç gibi yapay müdahaleler olmadan yetiştirilen tahıl, tohum, yemiş, meyve ve diğer tüm içerikler; en taze halleriyle üretim bandına ulaşıyor.

Bu noktada çapraz bulaşmayı önlemek adına, üretim bandının glutensiz ürünlere özel olmasına büyük önem veriliyor. Hiçbir katkı maddesi ve rafine şeker içermeyen ürünler, Wefood’un lezzet testlerinden geçen tarifler ile hazırlanıyor. Son aşamada ise uygun şekilde paketlenen Wefood atıştırmalıklar ve kahvaltılıklar, öğünlerinize sağlık ve lezzet katmak üzere sizlerle buluşmaya hazır hale geliyor!

Sağlıklı Atıştırmalık & Kahvaltılık Çeşitlerinin Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Sağlıklı atıştırmalık & kahvaltılık çeşitlerinin faydaları, pek çok farklı konuda kendisini gösteriyor! Sadece glutensiz mamullerle ve herhangi bir bulaşma riski olmaksızın üretilen bu gıdalar, gluten intoleransı bulunanlar ve çölyak hastaları için güvenli bir beslenme sağlıyor. 

Aynı zamanda hiçbir yapay katkı ilave edilmeden tamamen doğal ürünlerle hazırlanıyor olmaları da bu atıştırmalık ve kahvaltılıkları çok daha faydalı hale getiriyor. Ve elbette ki bu ürünlerin içeriğinde rafine şeker kullanılmaması da etkili ve dengeli beslenme konusunda avantaj sağlıyor.

Sağlıklı Atıştırmalık & Kahvaltılık Çeşitleri Nasıl Tüketilir?

  • Bal ile lezzetlendirilen ezme ürünleri kahvaltıda ya da ara öğünlerde; tek başına veya bowl, yulaf lapası, gevrek vb. tariflerin içerisine ilave ederek tüketebilirsiniz.
  • Glutensiz yulafı kahvaltılık lapa hazırlamak için tercih edebilir; ayrıca çeşitli tariflerinize ilave ederek kullanabilirsiniz.
  • Gün içerisinde enerjiye ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda ara öğün olarak süper kuruyemişleri tercih edebilirsiniz.
  • Olmadık zamanlarda bastıran açlık hissini yatıştırmak için hafif ama doyurucu kraker ve kurabiyelerden yardım alabilirsiniz.
  • Tatlı krizlerini gidermek için meyve topları ve artizan çikolataları deneyebilirsiniz.  

Sağlıklı Atıştırmalık & Kahvaltılık Çeşitleri Kullanım Önerileri Nelerdir?

 

Sağlıklı atıştırmalık & kahvaltılık çeşitlerinin ideal tüketim miktarı ürüne göre farklılık gösteriyor. Her biri kendine has besin değerlerine sahip olan bu gıdaları tüketmeden önce, ambalaj üzerinde yer alan değerleri kontrol etmek gerekiyor. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz.

Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası 'ndan inceleyebilirsiniz.