Ürün detay paylaş

Wefood Teff 400 gr (8681749104307)

Marka : Wefood
Fiyat : ₺24,90(KDV Dahil)

Teff Tohumu dünyadaki en küçük tahıl tanesidir. Etiyopya, Avustralya, İngiltere ve Kanada’da yetişir. Çiğ veya pişirilerek yenilebilir. Kompleks karbonhidrat içeriği ile birlikte lif, kalsiyum, sodyum, demir ve magnezyum içeriği oldukça yüksektir.

ADET

Artır Azalt

 

Nasıl Kullanılır?

 Teff tohumunu kinoa tohumu gibi tüketebilirsiniz. Sabah kahvaltılarında gevrek, yulaf ve müsli ile birlikte çiğ veya pişmiş olarak tüketebilirsiniz. Yoğurda, salataya koyabilirsiniz. Pirinç ve bulgur yerine rahatça kullanabilirsiniz.

Faydaları

Buğdaydan daha fazla protein, kalsiyum, vitamin ve demir içerir ve bu bileşenlerle vücudu besler. İçerisinde yüksek oranda lif bulunması nedeniyle kan şekerini düzenler. Lifli yapısı nedeniyle tok tutar ve sindirime yardımcıdır.

 

Wefood markalı hiçbir ürün herhangi bir rahatsızlığın tedavisinde direk kullanılan bir ilaç değildir ve yazılanlar sadece tavsiyedir. Satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbi cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir. Sitede ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince gıda ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır.